Joanna Twardo-Kamińska
psychoterapeuta ⚛ psycholog ⚛ seksuolog

"Spokój umysłu jest najwyższym źródłem szczęścia psychicznego"

Dalajlama XIV

Joanna Twardo-Kamińska

Kim jestem?


Jestem psychologiem-seksuologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (nr certyfikatu 445).

Jako pierwsze studia ukończyłam zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie wybrałam psychologię na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Po uzyskaniu tytułu magistra psychologii studiowałam seksuologię kliniczną na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończyłam również 4-letnią Szkołę Psychoterapii Centrum CBT przy ul. Wołodyjowskiego 74a w Warszawie.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Jak wyglądał mój rozwój zawodowy?


Prowadzę psychoterapię indywidualną i par w dwóch gabinetach: Anima w Legionowie oraz Centrum Terapii Psychobalans w Warszawie. Jako psychoterapeuta w swojej praktyce korzystam z narzędzi terapeutycznych stosowanych w terapii poznawczo-behawioralnej jednocześnie integrując je z tzw. III falą CBT czerpiąc z terapii schematu oraz ACT (Akceptacji i Zaangażowania). Aktualnie moim obszarem zainteresowań jest praktyka mindfulness oraz wykorzystanie uważności w procesie terapeutycznym. Moja praca podlega regularnej superwizji. Przez wiele lat zawodowo związana byłam z Centrum Psychoterapii przy Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie, gdzie pracowałam w Poradni Nerwic oraz Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia. Prowadziłam tam psychoterapię indywidualną oraz grupową. Pracując w Centrum zdobyłam umiejętności niezbędne do pracy z osobami doświadczającymi trudności w obszarze życia seksualnego, takich jak dolegliwości bólowe, zaburzenia erekcji, ejakulacji czy utrata potrzeb seksualnych. Prowadziłam również terapię osób z zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami nastroju i osobowości.

Co poza psychoterapią?


Pracuję jako ekspert na zlecenie wymiaru sprawiedliwości, m.in. jestem wpisana na listę biegłych sądowych Sądu Okręgowego w Warszawie w zakresie seksuologii. Prowadzę warsztaty i szkolenia z zakresu seksuologii na zlecenie m.in. Centrum CBT oraz Centrum Interego, a także zajęcia na studiach podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej, realizowanych przez Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Prywatnie jestem żoną i matką. W wolnych chwilach lubię czytać, oglądać filmy, słuchać szumu morza, jeśli jest ku temu okazja. Moim marzeniem jest nauczyć się surfować, więc podejmuję próby zdobycia tej umiejętności.